Program pro časomíru

Jednoduché měření závodů - běh, horská kola, triathlon, aquathlon, plavání a další. Přihlášky, časomíra, online výsledky.

Používá technologii služby Blogger.

Program pro časomíru - další info

Žádné komentáře
Pár rad a nápadů

Doporučení:
Je dobré pořídit si videozáznam závodu, případně alespoň zvukový záznam. Lépe se pak kontroluje průběh závodu a opravují překlepy.
Pokud je více účastníků závodu, tak je lepší pro časomíru použít 2 lidi. Jeden diktuje čísla (diktující si může čísla zapisovat na papír - je to dobré na rychlou kontrolu) a druhý zapisuje do počítače.

Číselné řady:
Program umí zpracovat čísla. Pro závody tedy používejte čísla 1 - 9999. Protože program kontroluje duplicitu čísel, tak není možné použít stejná čísla (např- modré 1-99 a červené 1-99)
Pokud už k něčemu takovému došlo a máte stejné číselné řady, tak třeba zapisujte jednu řadu jako 1-99 a druhou 101-199.

Přihlašování závodníků:
Vždy je lepší kopírovat seznam závodníků a v programu jen zaškrtnout vydání čísla. Jak vytvořit přihlášku v Google Forms je na http://www.prozavody.cz 
Přihlášené závodníky naimportujete během minuty. Takže nemusíte nic přepisovat. Stačí přizpůsobit sloupce a seznamy závodů a startů.
Pokud uzavírku přihlášek uděláte 2 hodiny před závodem, tak máte spoustu času. Jak donutit závodníky, aby se přihlásili přes internet je těžké, ale co třeba o několik Kč dražší startovné na místě? To by mohlo přesvědčit skoro každého. Myslím si, že 2 hodiny před závodem to už má 99% závodníků rozmyšlené.

Když nestihnete zaznamenat číslo závodníka:
Stiskněte Enter bez čísla. Program zapíše nový řádek a místo čísla doplní 0. Až budete mít čas, tak to opravte. Pokud zadáte neexistující číslo, tak se také zobrazí jako 0.

Jak zjistit kdo ještě běží:
Klikněte na "Kdo ještě běží /DNF". Zobrazuje závodníky u kterých bylo odstartováno a počet uběhnutých kol není rovný počtu kol závodu.

Jak zjistíte, kdo to je a kolik kol ještě běží:
Během zapisování je možné se podívat, kdo běží a kolik kol mu zbývá. U přibíhajícího závodníka můžete zadat jeho číslo a stisknout Enter.
Ukáže se čas, počet uběhnutých kol, počet zbývajících kol ....
Šipkou nahoru se dostanete opět na tento záznam a stačí znovu zadat číslo závodníka a při proběhnutí startovní čáry stisknout Enter.
Tím se přepíše původní záznam (v logu jsou oba)

Jak zadat DNF:
Ve "Startovní listině" zaškrtněte "Nedokončil". Pokud jde o ty co se přihlásí předem a nepřijdou, tak ty mažu a nedávám jim DNF.

Jak upravíte chyby a překlepy:
Když najdete nějakou chybu (překlep startovního čísla) tak stačí číslo změnit a stisknout Enter. Program zachová čas a změní číslo. Tuto změnu uloží do logu, takže je možné tuto úpravu dohledat.
Ale pozor na úpravy posledního řádku. Když je 0 (to se stane, když nevím číslo závodníka), tak program zachová čas. Pokud na posledním řádku není 0 tak se předpokládá, že jde o "kouknutí" kdo běží a při přepisu čísla a stisku Enter dojde i ke změně času.
Chybný čas startu jde opravit v tabulce "!!starty". Heslo do "!!starty" a "!!záznamy"  je malé a. Všechny zápisy a opravy se zapisují do logu, takže není problém dohledat původní a změněné hodnoty.

Záznam mezičasů na více kontrolních stanovištích a import do celkových výsledků:
Pokud chcete měřit mezičasy na více místech, tak si připravte startovní listinu (nemusí být přesná - nutné je zadat startovní čísla. Do  příjmení a jména můžete zadat P1, J1, P2, J2...). Zkontrolujte čas na počítačích!!!.
Když si na stanovišti "odstartujete" přibližně stejný čas (nebo nastavíte přesný) tak uvidíte i mezičasy. Není to však nutné.
Až kontrolní stanoviště předá databázi (nebo stačí tabulku záznamy) do cíle, tak potom stačí z "!! záznamy" zkopírovat data a vložit je do databáze z cíle. A nezapomeňte, že v nastavení závodu počet kol = počet měřených míst.


Požadavky na systém:
Program je vytvořený v Microsoft Accessu. Funguje pouze pod operačním systémem Microsoft Windows. (Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 (32 (x86) nebo 64 bitová verze (x64))
Potřebujete mít nainstalovaný Microsoft Access (nebo Microsoft Access Runtime) minimálně verzi 2010 a to 32 bitová verzi (x86) 

Microsoft Access Runtime je zdarma a najdete ho tady:
stahujte 32bit verzi (x86). Programují to na české verzi Windows a české verzi Accessu 32 bit. Na jiných jazykových verzích ani na 64bitové verzi MS Access to nemám otestované, takže je možné, že něco nemusí fungovat.

Exportované .pdf soubory můžete zobrazit v Adobe Readeru.
Pro editaci souborů .xlsx použijte Libre Office, nebo Microsoft Excel.

Žádné komentáře :

Okomentovat